Chudák Bielik

Autor: Monika Žemlová | 30.1.2007 o 1:00 | Karma článku: 11,56 | Prečítané:  6224x

Starosta Rače sa vo svojej záverečnej reči posťažoval na médiá, Lipšica aj blog Jozefa Šáteka. "Človeka je možné zničiť, ale nie poraziť," citoval Hemingwaya, snažil sa zaujať senát Špeciálneho súdu.

Dnes o jednej rozhodne Špeciálny súd, či je Pavol Bielik vinný z prijímania päť miliónového úplatku. Včera predniesol on, podnikateľ Jaroslav Šuščák aj obhajcovia svoje záverečné reči. Prokurátor pre Bielika žiada päť rokov väzenia v najľahšej nápravnovýchovnej skupine.

Tu je pár citátov exstarostu, ktoré sa nezmestili do novín:

Bielik svoju záverečnú reč nazval "Ako možno zničiť človeka alebo kde to vlastne žijeme!"

Ide podľa neho o "škandalóznu diskreditáciu, ktorá aj zo strany niektorých médií prebieha doteraz."

"Nikoho z novinárov nezaujíma vecné meritum problému!" Neubehol podľa neho ani týždeň, aby sa to niekde v médiách nerozoberalo.

(Gábor Grendel si nahráva Bielikove výroky. Keďže reproduktory sú zabudované v plafóne, novinári musia pri kľúčových svedectvách stáť s natiahnutými rukami.)

grendyy.jpg

Spomenul "neprípustné a nehorázne tvrdenie exministra spravodlivosti Lipšica", že žaloba na Bielika bola podaná dôvodne.

Keď hovoril o stratených nahrávkach, ktorých prepisy sa nachádzajú v spise, spomenul "rýchlokvasených investigatívnych novinárov."

Sťažoval sa, že polícia odpočúvala jeho manželku aj dcéru, pretože ich telefóny boli písané na jeho meno, keďže im ich dal ako darček. Hoci to policajti museli zistiť, odpočúvali ich "mesiace."

Celá kauza je "bezprecedentná kampaň v médiách", ktorej súčasťou sú aj karikatúry.

 

(Podobne ako Grendel nahráva aj redaktor TA3)

Snimkaa.jpg

Nepáči sa mu, že denník SME zverejňuje jeho fotografiu z hlavného pojednávania ako sedí v súdnej miestnosti, hoci na to nedal súhlas.

Hnevá ho aj blog Jozefa Šáteka, kde zverejnil "svoju verziu môjho prípadu napriek tomu, že nebol zbavený mlčanlivosti."

(Záverečná reč pána Bielika)

bielik.jpg

Nuž len k tomu nezáujmu médií. V roku 2004 Bielik vyhlásil, že je ochotný zverejniť všetko zo svojho spisu, aby dokázal svoju nevinu. Keď som ho kvôli tomu niekoľkokrát otravovala, nakoniec napísal splnomocnenie, podľa ktorého si môžem pozrieť len prepisy telefonických rozhovorov, kde je on jeden z hovoriacich a jeho výpovede v celej veci.

Zverejnenie kľúčovej výpovede svedka ako aj ďalších odposluchov už nepovolil.

(Splnomocnenie Bielika)

splnom.jpg

 

Včera k tvorbe mandátnej zmluvy vypovedal posledný svedok Ľubomír Hojer. Predmetom zmluvy boli konzultačné služby a právne poradenstvo, ktorým mala Šuščákova firma zabezpečiť záväzné súhlasné stanovisko miestnej časti Rača. Cena za tieto služby je vraj bežne 5 percent z objemu zákazky. V tomto prípade päť miliónov. Svedok Hojer.

hojer.jpg

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poradenská firma u Maďariča mohla zneužívať dôverné informácie

Poradenská spoločnosť Centire mala o eurofondovej výzve pre kreatívny priemysel na ministerstve kultúry informácie vždy ako prvá.

DOMOV

Dobré ráno: Česká ČSSD? Fico im rozprával o bordeli a prostitútkach

Českí sociálni demokrati zmenili šéfa.

KOMENTÁRE

Centire je názornou ukážkou prokorupčného prostredia okolo eurofondov

Zodpovední sú všetci účastníci procesu.


Už ste čítali?