Úbohé Správy STV

Autor: Monika Žemlová | 6.12.2006 o 15:55 | Karma článku: 11,57 | Prečítané:  7136x

Sterilné spravodajstvo Slovenskej televízie ma vždy rozčuľovalo. To, čo redaktori Správ STV predvádzajú v poslednej dobe ma ale vyslovene hnevá. To, ako sú schopní servilne popisovať udalosti, aby náhodou nenahnevali niektorého člena vlády, predsa nie je normálne. Samozrejme, nie je to len problém STV, tu je ale otrasné to, že niečo také platím aj ja v podobe koncesionárskych poplatkov.

Smutnou ukážkou neprofesionality je včerajší príspevok Martiny Ruttkayovej o Ústave pamäti národa. Dala priestor iba vládnej koalícii (dvakrát SNS), pustila len citát o tom, že ústav treba zrušiť a ani jednu vetu o tom, čo ten ústav robí alebo či náhodou nie je dôležité, aby fungoval.

Z monitoringu STV je zrejmé, že STV doteraz vôbec neinformovala o dôvodoch, pre ktoré sa Arpád Tarnóczy vzdal funkcie, o výzve Ústredného zväzu židovských náboženských obcí poslancom, aby ho nevolili, alebo o škandalóznom článku v časopise Zväzu protikomunistického odboja Svedectvo, ktorý velebí antisemitu Otomara Kubalu. Veta o tom, že novela zákona o ÚPN zabráni zrušeniu ústavu je tiež úplne scestná. Novela totiž môže obsahovať aj také veci, ktoré vlastne budú znamenať oklieštenie právomocí ústavu, jeho financií a môže zabrániť zverejňovaniu viacerých údajov. Zatiaľ novelu nikto nečítal, ani nepredložil. Verím, že presne takéto Správy vyhovujú terajšej vláde.

Tu je prepis príspevku:

Moderátorka: "Ústav pamäti národa zostane aj po tejto parlamentnej schôdzi bez šéfa. Koalícia totiž nemá spoločného kandidáta, ktorému by dala hlas. K voľbe preto pravdepodobne nedôjde a presunie sa až na január. To by už mala existovať novela zákona, ktorá upraví činnosť ústavu."

Martina RUTTKAYOVÁ, redaktorka: "O tom ako sa horúci kandidát na post šéfa Ústav pamäti národa Arpád Tarnóci kandidatúry vzdal, koalícia prišla o jediné meno, na ktorom sa dohodla, nové však nemá. Vládne strany preto zvažujú, že k voľbe tejto parlamentnej schôdzi vôbec nedôjde. Je pravdivá informácia , že na tejto schôdzi sa nebude hlasovať o novom šéfovi UPN?"

Rafael RAFAJ, poslanec NR SR za SNS: "Je to ten pravdepodobnejší variant."

Miroslav ČÍŽ, podpredseda parlamentu /Smer-SD/: "Zvažujeme, ešte máme nejaké stretnutie s kandidátmi, ale nie je úplne isté, či sa podarí túto otázku dostať do tejto polohy, že sa pokúsime o voľbu."

Ján SLOTA, poslanec NR SR /SNS/: "Pozerám sa na to, viac pesimisticky."

Milan URBÁNI, poslanec NR SR /ĽS-HZDS/: "Nie je okolo toho jasná, z našej strany nie je spravené politické rozhodnutie."

Martina RUTTKAYOVÁ, redaktorka: "Tajnú voľbu chce koalícia presunúť až na január. Dovtedy pripraví novelu zákona, ktorá fungovanie UPN upraví. Stane sa štátnym orgánom, ktorý by patril pod Slovenskú akadémiu vied a ministerstvo vnútra."

Rafael RAFAJ, poslanec NR SR za SNS: "Je všeobecná zhoda, že malo by prísť k novele zákona o Ústave pamäti národa."

Miroslav ČÍŽ, podpredseda parlamentu /Smer-SD/: "Zadefinujeme nejaké stanoviská nielen politické vo vzťahu k ústavu."

Martina RUTTKAYOVÁ, redaktorka: "Novela by zabránila zrušeniu ústavu, o ktoré sa snaží Ľudová strana - HZDS."

Milan URBÁNI, poslanec NR SR /ĽS-HZDS/: "Ten úrad v dnešnej dobe a v tej podobe ako vykonával svoju činnosť je zbytočný."

Martina RUTTKAYOVÁ, redaktorka: "Ak sa koalícia nakoniec dohodne na spoločnom kandidátovi, k voľbe nového šéfa Ústavu pamäti národa by teda mohlo dôjsť a to na budúci týždeň."

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Šokujúce fotky, zúfalé manželky. Babčenko ma naštval, ale podobných prípadov je veľa

Inscenácia vraždy je bežná.

ŠPORT

Vyhrať celú Tour? A prečo by som mal, smial sa Sagan

Vraj to ešte nie je najlepšia forma a musí popracovať. Aj tak posunul hranice.

DOLNÝ ZEMPLÍN KORZÁR

Rodičia nechali malé dieťa na parkovisku v aute počas horúčavy

Prípad z Michaloviec riešila polícia.


Už ste čítali?