Trnkove ospravedlnenie za krávoviny

Autor: Monika Žemlová | 23.11.2006 o 6:00 | Karma článku: 11,79 | Prečítané:  5169x

V utorok tento týždeň poskytol Dobroslav Trnka škandalózny rozhovor denníku Plus 1 deň. Rozhovor vo zvuku je k dispozícii aj na internetovej stránke denníka. Redaktorovi hovoril o tom, ako sa jeho telo odčlenilo od jeho ducha, alebo že či si myslí, že na prokuratúre sú pacienti Pinelovej nemocnice. "Prokuratúra tu nie je na to, aby sa zaoberala zhovadilosťami nejakého bulvárneho denníka," povedal okrem iného. Niekoľkokrát použil výraz "krávoviny." Denník SME ho ešte v utorok tiež požiadal o rozhovor. V otázkach, ktoré sme mu zaslali, bola okrem iného aj tá, či v deň, kedy sa rozprával s redaktorom Plus 1 deň nebol pod vplyvom alkoholu.

Dobroslav Trnka počas rozhovoru pre SMEDobroslav Trnka počas rozhovoru pre SMEMirka Cibulková SME

Rozhovor s Trnkom vyšiel v SME dnes . Tému rozhovoru pre Plus 1 deň sme v printe vynechali, ale minimálne sem sa to hodí. Nie, nebol som opitý, privítal ma Trnka o siedmej hodine ráno. Na rozhovor nezvyčajný čas, novinári začínajú pracovať najskôr o deviatej, pokiaľ sa nedeje nič mimoriadne. Fotografka meškala 15 minút, ale napokon sa predsalen úspešne zobudila a prišla. Pokračoval s tým, že počas pracovnej doby nepije. Bol vraj unavený.

"Reagoval som spôsobom, ktorým som asi nemal reagovať," povedal generálny prokurátor. "Moja komunikácia bola neštandardná, nie som takto v živote naladený komunikovať s novinármi. Okolnosti, ktoré som v ten deň mal, jeho výzor, nepochopenie toho, čo sa ma pýtal, ma viedli k tomu, že som volil štýl bulvárneho charakteru."

Trnkovi pri komunikácii s novinármi už viackrát "rupli nervy." Vo februári 2005 na tlačovej besede rozdal moje e-mailové otázky pre hovorkyňu generálnej prokuratúry všetkým novinárom. Chcel tým dokázať, že som v článku nesprávne interpretovala jeho odpovede. Po tom, čo mu šéfredaktor Šimečka poslal veľmi pôvabný dopis o tom, že sa správal nekorektne, nám znovu začal normálne odpovedať. Keďže išlo o súkromný dopis Šimečku Trnkovi, citujem len krátky úryvok: "Musím povedať, že som sa v doterajšej praxi ešte nestretol s tým, aby verejný činiteľ rozdával novinárom korešpondenciu medzi úradom a novinárom. Podľa môjho názoru je to veľmi neštandardný postup, ktorý by sa dal vykladať aj ako istý druh nátlaku, hoci verím, že ste nič podobné nemali v úmysle."

Osobne si myslím, že Trnka bol na nás trochu nahnevaný po tom, čo prepustil Jozefa Majského na slobodu. Začiatkom augusta 2004 totiž v rozhovore pre SME povedal, že ak ujde, tak odstúpi z funkcie.

O tri týždne poskytol rozhovor Národnej obrode, kde na otázku: Prečo ste sa potom nechali zatlačiť do vyhlásenia, že ak Majský ujde, odstúpite? odpovedal: "Redaktorka istého denníka som mnou robila rozhovor, ktorý bol v určitej miere aj emotívny. Ale považujem to za legitímne vyjadrenie. V konečnom dôsledku som povedal, že sa v žiadnom prípade nezbavujem zodpovednosti."

Emotívny bol podľa mňa rozhovor pre Plus 1 deň, nie kedysi pre SME.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?