Keď potešíte podpredsedu vlády

Autor: Monika Žemlová | 7.11.2006 o 11:53 | Karma článku: 9,31 | Prečítané:  3477x

Nestáva sa často, že politici v televízii chvália novinárov. Túto nedeľu sa mi to stalo prvýkrát. Podpredsedovi vlády Dušanovi Čaplovičovi zo Smeru bol sympatický lov denníka SME na politikov-poľovníkov.

JeleneJeleneSME - Ján Krošlák

Ak sa nemýlim, v televízii ma doteraz spomínal politik len raz. Bol to Jozef Banáš kedysi z SDKÚ. Našťastie už poslancom nie je. Z článkov o tom, ako spolupracoval s ŠtB bol až taký nervózny, že neváhal posielať mi vulgárne sms. Dokonca poslal do redakcie aj list, v ktorom chrlil rôzne invektívy jednu za druhou - bol to akýsi psycho príbeh o mne, Langošovi a Šimečkovi. Zlosť na mňa si vylial ako na Markíze, tak aj v TA3.
Preto, keď som na plese SME vyhrala predplatné a jeho vtipná dcéra Adela, kvôli ktorej skoro celá rodina pozeráme Let´s dance, sa ma na pódiu spýtala o čom do SME píšem, tak som povedala, že o kultúre.
Ale k lovcom. Potom, čo naša bývalá kolegyňa Daša Matejčíková v denníku Plus 1 deň zverejnila informáciu, že štátny tajomník Marián Záhumenský zo Smeru ulovil kapitálneho jeleňa, nás napadlo spýtať sa štátnych lesov, kto všetko ešte v revíroch zadarmo lovil. V celku jednoduchá myšlienka. Tušili sme, že pôjde hlavne o terajších opozočníkov, keďže posledných osem rokov vládli hlavne oni. A nemýlili sme sa - Hrušovský, Abelovský, Pataky, Farkas. Všetci zo strán, ktoré Záhumenského lov kritizovali. V ich vlastnom love vidia rozdiel, čo sa dalo čakať. Hoci si to iné médiá veľmi nevšimli, Čaploviča zistenie, že ich nominant nelovil sám pochopiteľne potešilo.

V nedeľu v STV v relácii O päť minút dvanásť sa ho moderátor Braňo Závodský svojim jedinečným spôsobom opýtal: "Je podľa vás v poriadku, ak si ešte tesne predtým, ako takto stihol abdikovať (Záhumenský) na svoju funkciu, skolil štátneho jeleňa, úlovok, ktorý viacerí lesáci označujú za ten naozaj najväčší, aký sa v štátnych lesoch Slovenskej republiky dáva za mimoriadne odmeny a za zásluhy. Je to taká trošku, v úvodzovkách, nehnevajte sa, "papálašina komunistická". Tak si to naši občania pamätajú, čo vy na to?"

Čaplovič odpovedal: "Pozrite sa, chvalabohu, že nie som poľovník a nie som ani ovplyvňovaný skupinami, ktoré samozrejme pozývajú politikov a pozývali aj v minulosti politikov na rôzne lovy do revírov, do štátnych revírov špeciálne. Myslím si, že... nakoniec pani Žemlová, pani redaktorka SME, jasne poukázala, že to bolo akosi nejaký šport dokonca politikov v minulom období a vymenovala aj mnohých z terajšej opozície, že sa zúčastnili takýchto lovov na jeleňov. Nepovažujem to za... a ja som to aj povedal aj pre to médium a zopakujem to aj pre Slovenskú televíziu, že považujem to za nadštandardne neetické takýto spôsob využívať, respektíve zneužívania svojho postavenia."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Šokujúce fotky, zúfalé manželky. Babčenko ma naštval, ale podobných prípadov je veľa

Inscenácia vraždy je bežná.

ŠPORT

Vyhrať celú Tour? A prečo by som mal, smial sa Sagan

Vraj to ešte nie je najlepšia forma a musí popracovať. Aj tak posunul hranice.

DOLNÝ ZEMPLÍN KORZÁR

Rodičia nechali malé dieťa na parkovisku v aute počas horúčavy

Prípad z Michaloviec riešila polícia.


Už ste čítali?