Keď potešíte podpredsedu vlády

Autor: Monika Žemlová | 7.11.2006 o 11:53 | Karma článku: 9,31 | Prečítané:  3454x

Nestáva sa často, že politici v televízii chvália novinárov. Túto nedeľu sa mi to stalo prvýkrát. Podpredsedovi vlády Dušanovi Čaplovičovi zo Smeru bol sympatický lov denníka SME na politikov-poľovníkov.

JeleneJeleneSME - Ján Krošlák

Ak sa nemýlim, v televízii ma doteraz spomínal politik len raz. Bol to Jozef Banáš kedysi z SDKÚ. Našťastie už poslancom nie je. Z článkov o tom, ako spolupracoval s ŠtB bol až taký nervózny, že neváhal posielať mi vulgárne sms. Dokonca poslal do redakcie aj list, v ktorom chrlil rôzne invektívy jednu za druhou - bol to akýsi psycho príbeh o mne, Langošovi a Šimečkovi. Zlosť na mňa si vylial ako na Markíze, tak aj v TA3.
Preto, keď som na plese SME vyhrala predplatné a jeho vtipná dcéra Adela, kvôli ktorej skoro celá rodina pozeráme Let´s dance, sa ma na pódiu spýtala o čom do SME píšem, tak som povedala, že o kultúre.
Ale k lovcom. Potom, čo naša bývalá kolegyňa Daša Matejčíková v denníku Plus 1 deň zverejnila informáciu, že štátny tajomník Marián Záhumenský zo Smeru ulovil kapitálneho jeleňa, nás napadlo spýtať sa štátnych lesov, kto všetko ešte v revíroch zadarmo lovil. V celku jednoduchá myšlienka. Tušili sme, že pôjde hlavne o terajších opozočníkov, keďže posledných osem rokov vládli hlavne oni. A nemýlili sme sa - Hrušovský, Abelovský, Pataky, Farkas. Všetci zo strán, ktoré Záhumenského lov kritizovali. V ich vlastnom love vidia rozdiel, čo sa dalo čakať. Hoci si to iné médiá veľmi nevšimli, Čaploviča zistenie, že ich nominant nelovil sám pochopiteľne potešilo.

V nedeľu v STV v relácii O päť minút dvanásť sa ho moderátor Braňo Závodský svojim jedinečným spôsobom opýtal: "Je podľa vás v poriadku, ak si ešte tesne predtým, ako takto stihol abdikovať (Záhumenský) na svoju funkciu, skolil štátneho jeleňa, úlovok, ktorý viacerí lesáci označujú za ten naozaj najväčší, aký sa v štátnych lesoch Slovenskej republiky dáva za mimoriadne odmeny a za zásluhy. Je to taká trošku, v úvodzovkách, nehnevajte sa, "papálašina komunistická". Tak si to naši občania pamätajú, čo vy na to?"

Čaplovič odpovedal: "Pozrite sa, chvalabohu, že nie som poľovník a nie som ani ovplyvňovaný skupinami, ktoré samozrejme pozývajú politikov a pozývali aj v minulosti politikov na rôzne lovy do revírov, do štátnych revírov špeciálne. Myslím si, že... nakoniec pani Žemlová, pani redaktorka SME, jasne poukázala, že to bolo akosi nejaký šport dokonca politikov v minulom období a vymenovala aj mnohých z terajšej opozície, že sa zúčastnili takýchto lovov na jeleňov. Nepovažujem to za... a ja som to aj povedal aj pre to médium a zopakujem to aj pre Slovenskú televíziu, že považujem to za nadštandardne neetické takýto spôsob využívať, respektíve zneužívania svojho postavenia."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Fico z rezervy doprial hokeju aj obci, v ktorej vyrastal

Z rezervy predsedu vlády Robert Fico opäť prispel aj Starej Bystrici, kde je starostom poslanec Smeru.

DOMOV

Čudne rozdelené peniaze siahajú ku Kaliňákovmu známemu

Highchem nemá podľa hodnotenia dostatočné odborné kapacity.

KOMENTÁRE

Dankove snahy sú vážnym zásahom do dôležitých politických slobôd

Slovenskí politici nechcú skladať účty.


Už ste čítali?