Kto je vlastne Šarmantná žena?

Autor: Monika Žemlová | 24.10.2006 o 18:35 | Karma článku: 12,42 | Prečítané:  8708x

Dňa 22. septembra mali špeciálny prokurátor Dušan Kováčik a generálny prokurátor Dobroslav Trnka tlačovú besedu k zastaveniu stíhania Ivana Lexu v kauze vraždy Róberta Remiáša. Na tlačovke bolo množstvo novinárov, jedna redaktorka však pútala mimoriadnu pozornosť - Gabriela Zorgovská z časopisu Šarmantná žena.

Ivan Lexa na súdeIvan Lexa na súdeSME
Nie je obvyklé, aby na tlačovú konferenciu tohto typu prišla novinárka z takéhoto časopisu. Novinári, ktorí sa takto pravidelne stretávajú, sa už poznajú a niekoho nového si väčšinou hneď všimnú. O to prekvapenejší boli, keď sa asi štyridsiatnička Zorgovská v sexi oblečení prihlásila, že by chcela položiť otázku.

Zorgovská: "Šarmantná žena. Z vyšetrovacieho spisu jasne vyplýva, že Róbert Remiáš bol drogovým dílerom. Dokonca na mieste sa zaistili injekčné striekačky, čo nám k tomuto poviete?"

Trnka: "Vyšetrovací spis obsahuje aj skutočnosti ohľadne osoby mŕtveho Remiáša. Tieto indície, ktoré vo svojej otázke naznačujete, sú predmetom spisu a môžeme ich potvrdiť, nie však až v takej sile ako ste vy v otázke položili, že bol drogovým dílerom."

Zorgovská: "Bol podozrivý z toho, že sa tým zaoberá a našli sa tam tie striekačky. Nikde to neuvádzate."

Trnka: "Nás sa na to nikto doposiaľ nepýtal."

Kováčik: "Pani redaktorka nie je ani dôvod, Remiáš nie je obvinený. Nikde sa neuvádza, že by sme riešili drogových dílerov alebo osobu Remiáša z jeho kriminálneho pohľadu. Nie je dôvod o tom rozprávať."

O tom, že Remiáš sa pohyboval v takomto prostredí vypovedá napríklad bývalý novinár a šéf kontrarozviedky Peter Tóth.

Časopis Šarmantná žena vydáva podľa parlamentnej knižnice vydavateľstvo GK Invest s.r.o. Vzniklo v apríli 2005 a Zorgovská je podľa obchodného registra jediná majiteľka a konateľka.

V piatok vyšla v agentúre TASR takáto zaplatená správa:

Ivan Lexa a Vlado Haratík napísali knihu BISKUPOV TRIPTYCH. Čitateľovi približuje dianie okolo tak dobre známej kauzy s úplne iného uhla pohľadu, než aký verejnosti účelovo podsúvali isté politické kruhy. Je to pohľad priamych aktérov, profesionálov, ktorí len robili svoju prácu. Autori hľadali aj motívy, ktoré viedli k porušovaniu občianskych a cirkevných zákonov.

Dôveryhodnosť textu zvyšujú aj autentické, doposiaľ nezverejnené materiály.

Kontakt:

Gabriela Zorgovska

konateľka EU PRESS, s.r.o.

0907 719 510


Zorgovská je jedinou konateľkou a spoločníčkou EU Press. Firma vznikla v auguste 2006. Kládla otázku na tlačovke náhodou?
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Fico z rezervy doprial hokeju aj obci, v ktorej vyrastal

Z rezervy predsedu vlády Robert Fico opäť prispel aj Starej Bystrici, kde je starostom poslanec Smeru.

DOMOV

Čudne rozdelené peniaze siahajú ku Kaliňákovmu známemu

Highchem nemá podľa hodnotenia dostatočné odborné kapacity.

KOMENTÁRE

Dankove snahy sú vážnym zásahom do dôležitých politických slobôd

Slovenskí politici nechcú skladať účty.


Už ste čítali?