Kto je vlastne Šarmantná žena?

Autor: Monika Žemlová | 24.10.2006 o 18:35 | Karma článku: 12,42 | Prečítané:  8916x

Dňa 22. septembra mali špeciálny prokurátor Dušan Kováčik a generálny prokurátor Dobroslav Trnka tlačovú besedu k zastaveniu stíhania Ivana Lexu v kauze vraždy Róberta Remiáša. Na tlačovke bolo množstvo novinárov, jedna redaktorka však pútala mimoriadnu pozornosť - Gabriela Zorgovská z časopisu Šarmantná žena.

Ivan Lexa na súdeIvan Lexa na súdeSME
Nie je obvyklé, aby na tlačovú konferenciu tohto typu prišla novinárka z takéhoto časopisu. Novinári, ktorí sa takto pravidelne stretávajú, sa už poznajú a niekoho nového si väčšinou hneď všimnú. O to prekvapenejší boli, keď sa asi štyridsiatnička Zorgovská v sexi oblečení prihlásila, že by chcela položiť otázku.

Zorgovská: "Šarmantná žena. Z vyšetrovacieho spisu jasne vyplýva, že Róbert Remiáš bol drogovým dílerom. Dokonca na mieste sa zaistili injekčné striekačky, čo nám k tomuto poviete?"

Trnka: "Vyšetrovací spis obsahuje aj skutočnosti ohľadne osoby mŕtveho Remiáša. Tieto indície, ktoré vo svojej otázke naznačujete, sú predmetom spisu a môžeme ich potvrdiť, nie však až v takej sile ako ste vy v otázke položili, že bol drogovým dílerom."

Zorgovská: "Bol podozrivý z toho, že sa tým zaoberá a našli sa tam tie striekačky. Nikde to neuvádzate."

Trnka: "Nás sa na to nikto doposiaľ nepýtal."

Kováčik: "Pani redaktorka nie je ani dôvod, Remiáš nie je obvinený. Nikde sa neuvádza, že by sme riešili drogových dílerov alebo osobu Remiáša z jeho kriminálneho pohľadu. Nie je dôvod o tom rozprávať."

O tom, že Remiáš sa pohyboval v takomto prostredí vypovedá napríklad bývalý novinár a šéf kontrarozviedky Peter Tóth.

Časopis Šarmantná žena vydáva podľa parlamentnej knižnice vydavateľstvo GK Invest s.r.o. Vzniklo v apríli 2005 a Zorgovská je podľa obchodného registra jediná majiteľka a konateľka.

V piatok vyšla v agentúre TASR takáto zaplatená správa:

Ivan Lexa a Vlado Haratík napísali knihu BISKUPOV TRIPTYCH. Čitateľovi približuje dianie okolo tak dobre známej kauzy s úplne iného uhla pohľadu, než aký verejnosti účelovo podsúvali isté politické kruhy. Je to pohľad priamych aktérov, profesionálov, ktorí len robili svoju prácu. Autori hľadali aj motívy, ktoré viedli k porušovaniu občianskych a cirkevných zákonov.

Dôveryhodnosť textu zvyšujú aj autentické, doposiaľ nezverejnené materiály.

Kontakt:

Gabriela Zorgovska

konateľka EU PRESS, s.r.o.

0907 719 510


Zorgovská je jedinou konateľkou a spoločníčkou EU Press. Firma vznikla v auguste 2006. Kládla otázku na tlačovke náhodou?
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Šokujúce fotky, zúfalé manželky. Babčenko ma naštval, ale podobných prípadov je veľa

Inscenácia vraždy je bežná.

ŠPORT

Vyhrať celú Tour? A prečo by som mal, smial sa Sagan

Vraj to ešte nie je najlepšia forma a musí popracovať. Aj tak posunul hranice.

DOLNÝ ZEMPLÍN KORZÁR

Rodičia nechali malé dieťa na parkovisku v aute počas horúčavy

Prípad z Michaloviec riešila polícia.


Už ste čítali?