Zvláštny viceprezident

Autor: Monika Žemlová | 11.10.2006 o 20:55 | Karma článku: 13,08 | Prečítané:  6945x

Tento utorok som sa prvýkrát stretla naživo s novým prvým policajným viceprezidentom. Michal Kopčík nahradil vo funkcii Jaroslava Spišiaka. Bola som mierne povedané v šoku.

Michal KopčíkMichal KopčíkFoto SME Mirka Cibulková
Bolo to na tlačovej besede Kopčíka a policajného prezidenta Jána Packu k rozloženiu zločineckej skupiny na Záhorí, k prevádzačom a opatreniam pri futbale s Nemeckom. Prípad o prevádzačoch bol pre novinárov najzaujímavejší. Kopčík ale namiesto toho, aby slušne odpovedal na otázky týkajúce sa podsvetia v Bratislave, ktoré novinárov zaujímajú najviac, reagoval podráždene a útočil.
Pred tlačovkou rozdala novinárom hovorkyňa Marta Bujňáková tlačové správy ku každému prípadu. Kopčík potom začal zo správy o skupine na Záhorí čítať. V správe, ktorú mali novinári pred stolom bolo, že skupina pri vydieraní konkrétnemu človeku povedala, že peniaze sú pre "Piťovcov". Kopčík ale namiesto slova Piťovci, povedal: "Názov vám nebudem hovoriť, budú to zbytočné špekulácie, nechajme to tak, že organizovaná skupina z Bratislavy." Prerušila som ho s tým, že veď v tlačovej správe je napísané Piťovci. "Sú tam, ale ja vám to nepoviem, je to tam napísané, takže v pohode, z mojich úst to počuť nebudete."
Veľmi som to nepochopila.
Keď dorozprával, nasledovali otázky. Spýtala som sa, keďže sa tam spomínajú Piťovci, že ako sú na tom v boji s podsvetím v Bratislave a kedy ulovia väčšie ryby. "Aké ryby? Myslíte, ktoré plavú v mori, v riekach? Bavme sa o tom nie obrazne. Povedal som, že sa budeme vyjadrovať iba k tomu, čo je obsah tlačovej besedy. Nerobme tu žiadne hypotetické veci, nepúšťajme sa smermi, ktoré nie sú vhodné. Ak bude prípad, keď budú zadržaní, budeme sa baviť o nich," reagoval Kopčík.
Po mne pokračoval kolega Vlado Donner z Nového Času. Kopčíkovi povedal, že si nemyslí, že je správne, ak ma pri otázke o Piťovcoch zahriakol a samotná otázka, kedy sa vysporiadajú s organizovaným zločinom v Bratislave je dôležitá. "Pán Donner, vy ste to nepochopili a nepochopila to ani kolegyňa," povedal Kopčík. "Nerozprávajte nám, či sme pochopili alebo nie, položili sme otázku," nedal sa Donner.
"Skupiny z Bratislavy v tomto konkrétnom prípade neboli zainteresované. S organizovaným zločinom v Bratislave, na ňom polícia pracuje takisto ako na akejkoľvek inej skupine ako v rámci celého Slovenska," povedal Kopčík. Rázne pokračoval, že ak nemajú dosť dôkazov, nemôžu ich len tak zobrať z ulice. To sa polícii stalo pred niekoľkými dňami, keď Piťovcov na dva dni zadržala kvôli "podaniu vysvetlenia", ale musela ich prepustiť.
Situáciu po Kopčíkovi upokojoval Packa, ktorý sám nie je z komunikácie viceprezidenta nadšený. "Správna otázka, super," povedal Packa. Vyhlásil, že použijú všetky prostriedky, aby im dokázali trestnú činnosť. Posťažoval sa však na to, ako jeden spoločenský časopis urobil PR Adriane Pospíšilovej, ktorá sa kamaráti s jedným z nich.
V článku sa totiž sťažovala, že ich stále zastavujú kukláči a im blízky advokát hovoril, že si nebudeme zvykať na to, že chodia kukláči po uliciach. "Tak si budeme zvykať na to, že chodia holohlaví?" spýtal sa Packa. "Všetci vieme, čo robia. Máme jeden problém, musíme to preukázať," dodal.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Šokujúce fotky, zúfalé manželky. Babčenko ma naštval, ale podobných prípadov je veľa

Inscenácia vraždy je bežná.

ŠPORT

Vyhrať celú Tour? A prečo by som mal, smial sa Sagan

Vraj to ešte nie je najlepšia forma a musí popracovať. Aj tak posunul hranice.

DOLNÝ ZEMPLÍN KORZÁR

Rodičia nechali malé dieťa na parkovisku v aute počas horúčavy

Prípad z Michaloviec riešila polícia.


Už ste čítali?