Harabin: Žalujem vás a preto vám neposkytnem rozhovor

Autor: Monika Žemlová | 10.10.2006 o 18:30 | Karma článku: 10,07 | Prečítané:  3305x

Získať rozhovor od niektorého člena tejto vlády je pre novinára zdá sa nemožné. Okrem toho, že ho stále neposkytol Robert Fico, nechce tak urobiť ani minister spravodlivosti Štefan Harabin.

Štefan HarabinŠtefan HarabinFoto SME Pavol Funtál
Denník SME poslal Harabinovi oficiálnu žiadosť s nasledovným znením: "Denník SME má záujem urobiť s pánom ministrom celostranový rozhovor, ktorý by ho profilovo predstavil ako nového ministra spravodlivosti. Na rozhovor by sme potrebovali asi jednu hodinu.

Témou na rozhovor by boli odborné otázky týkajúce sa súdnictva, Špeciálneho súdu, optimalizácie súdov, reforiem súdnictva, korupcie na súdoch, ale aj všeobecne vo svete právnikov.

Ďalej by sme s pánom ministrom radi hovorili o prípade odsúdeného kňaza Bystríka Janíka, o ktorom sme nedávno písali a ktorý on súdil ako aj o žalobách na médiá, ktoré v minulosti podal a kde väčšinou zvíťazil.

Nevyhli by sme sa ani otázkam, prečo vôbec funkciu ministra prijal a aké sú jeho vzťahy s HZDS, ktoré ho do funkcie nominovalo."

Hovorca Michal Jurči ale odpísal: "Minister spravodlivosti SR Štefan Harabin je v súčastnosti v spore s denníkom SME, preto inak ako prostredníctvom e-mailu neposkytne rozhovor. Zároveň musí denník súhlasiť s autorizáciou, ak by došlo k redakčnej úprave materiálu."

Harabinovmu strachu diskutovať sa čudujem. Na ministerstve sa obklopil novinármi, čiže by mohol vedieť, že rozhovor cez e-mail (aký napríklad nedávno poskytol Hospodárskym novinám, aj keď to tam neuviedli) nie je zďaleka taký čitateľsky príťažlivý ako osobne. Navyše sa v ňom nedajú zachytiť bezprostredné reakcie a odpovede sa môžu časom doplniť a vylepšiť. Jurči je bývalý redaktor TASR a Harabinov poradca Maroš Foltány bývalý redaktor denníka Pravda.

Harabin denník SME žaluje za článok o kňazovi Bystríkovi Janíkovi, ktorého za komunizmu odsúdili za krádež. Išlo pritom o akciu, ktorú mala v rukách ŠtB. Pojednávanie zatiaľ nebolo vytýčené.

Rozhovor s Ficom je asi tiež v nedohľadne. Hovorkyňa Silvia Glendová povedala, že nemá záujem o tento typ medializácie. Vlastne iba Fico a Mečiar neposkytli denníku SME pred voľbami ako predsedovia strán rozhovor. Fico preto, lebo chcel určovať, ktorý novinár ho bude robiť a Mečiar sa tváril, že nemal čas. O rozhovor so Slotom sme vzhľadom na jeho percentá ani nežiadali. Bola to chyba.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poradenská firma u Maďariča mohla zneužívať dôverné informácie

Poradenská spoločnosť Centire mala o eurofondovej výzve pre kreatívny priemysel na ministerstve kultúry informácie vždy ako prvá.

DOMOV

Dobré ráno: Česká ČSSD? Fico im rozprával o bordeli a prostitútkach

Českí sociálni demokrati zmenili šéfa.

KOMENTÁRE

Centire je názornou ukážkou prokorupčného prostredia okolo eurofondov

Zodpovední sú všetci účastníci procesu.


Už ste čítali?